Ibanez RGA 42FM – BLF

Ibanez

Ibanez RGA 42FM to pięknie wykonany instrument o skali 25,5 cala przygotowany do grania ciężkiej i wymagającej technicznie muzyki…

Ibanez RGA42FM BLF

Ibanez RGA42FM BLF

Posiada mahoniowy korpus z ozdobnym frontem z klonu wzorzystego, kolonowy gryf o profilu Wizard, palisandrową podstrunnicę z 24 progami jumbo.

Stały most i dwa humbuckery Quantum gwarantują mocny atak i długie wybrzmienie. Wrażenie wizualne potęguje czarny osprzęt i wykończenie w kolorze Blue Lagoon Burst Flat.

DANE TECHNICZNE:

Korpus: mahoń, top klonowy
Gryf: klon, Wizard III
Podstrunnica: palisander
Progi: 24 jumbo
Mostek: stały
Menzura: 648 mm = 25,5”
Układ elektryczny: 2 x Quantum H/H

www.ibanez.com

www.ibanez.com

www.ibanez.com

Ibanez, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek gitarowych na świecie. Firma matka – Hoshino Gakki – założona została w roku 1908, czyli na długo przed powstaniem pierwszych manufaktur gitarowych w USA, przeszła długą drogę od klonowania europejskich i amerykańskich konstrukcji, do projektowania własnych modeli, zwerbowania w szeregi endorserów największych nazwisk w branży i wpisania się na stałe w karty historii muzyki. [KOD: 1590] W roku 1929 nawiązano współpracę z lutnikiem Salvadorem Ibánezem, którego instrumenty cieszyły się w Japonii niezwykłą estymą. Era instrumentów elektrycznych, które znamy dzisiaj, rozpoczęła się w roku 1957. Początkowo były to kopie gitar europejskich i amerykańskich. Ten etap działalności firmy Ibanez zakończył się serią procesów, ponieważ okazało się, że dzieła japońskich lutników Hoshino w wielu przypadkach przewyższają jakością oryginały, zagrażając pozycji i renomie największych zachodnich marek. Obecnie w ofercie znajduje się kilkadziesiąt serii oraz setki modeli gitar elektrycznych, akustycznych, klasycznych i basowych, a sam Ibanez jest jedną z najważniejszych marek gitarowych na rynku.

www.ibanezguitars.pl

Ibanez

Ibanez

 


Comments are Closed

© 2018: | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress